Aparat,przycisk i pstryk-to nie wszystko

 

Witam serdecznie.

 

 

Dzisiaj napiszę wam jak ludzie często postrzegają pracę fotografa ślubnego.Być może wiele osób pomyśli, w tym przyszłe pary młode,że nie warto dużo płacić za zdjęcia ślubne.Przecież ten Pan czy ta Pani będzie sobie pstrykać kilka godzin, a chciałaby zarobić grube pieniądze.Pomyślą dalej,że lepiej jak zatrudnimy sobie wujka,ciocię,kuzyna lub kuzynkę na wesele,a ceremonię w kościele to już opłacimy.

Będzie taniej, a przecież też będzie pstrykać lustrzanką.No właśnie,chyba dobrze to ująłem-pstrykać:)

Otóż sprawa mojej pracy w trakcie Dnia Ślubu wygląda nieco inaczej.Postaram się w prosty sposób uargumentować dlaczego lepiej zatrudnić fotografa niż "gościa weselnego":

 

1.Doświadczony fotograf ma przygotowany plan działań w trakcie reportażu ślubnego.Pracuje od początku do końca.

 

2.Fotograf potrafi przewidzieć kolejność wydarzeń np.podczas ceremonii-obrączkowanie,wyście z kościoła itd.

 

3.Fotograf w pełnym znaczeniu tego słowa jest wyedukowany pod kątem fotografii ślubnej jako dziedziny fotografii.Czyta książki,czasopisma,uczestniczy w warsztatach,spotkaniach fotografów,ogląda filmy,reasumując-żyje w tym świecie.Poniżej przykład półeczki mojego regału:)

 

 

4.Fotograf posiada właściwy sprzęt do wykonania fotografii ślubnej.Ile to razy spotykałem się z pytaniami znajomych czy takim aparatem zrobię ładne zdjęcia,a jaki zabrać obiektyw do kościoła i na salę weselną,a jak ustawić parametry?I co dalej-od takiej osoby otrzymujemy Pamiątkę na całe życie.

Co do sprzętu zwykle posiadam minimum 2 aparaty,minimum 2 lampy błyskowe,kilka kart pamięci,baterii i co bardzo ważne jasne obiektywy o wysokim stopniu otwarcia przysłony.Cóż, raczej nie spotykam gości weselnych z takim asortymentem.

 

 

 

5.Fotograf nie jest gościem weselnym.Podczas reportażu jestem wyłącznie skupiony na kadrach,nie tańczę i nie piję alkoholu.Jestem zaangażowany i skoncentrowany po to, aby mi nie umknęły ważne momenty dnia ślubu.

 

6.Szanujący się fotograf wykonuje zdjęcia w formacie RAW, a nie JPEG.A to znaczy,że potem jest jeszcze dużo pracy i wiele godzin przy profesjonalnej obróbce fotografii ślubnej.

 

 

 

7.Zdjęcia plenerowe-dla mnie to świetna wizytówka upamiętnienia pięknej Pary Młodej.To one pokazują elegancję,różnorodność kolorów,miłość i skupienie się na sobie dwóch kochających się osób.Sesja plenerowa to idealny czas na to aby się wyluzować w ślubnym ubiorze.Wtedy małżeństwo się nie denerwuje jak ma to miejsce podczas ceremonii w kościele czy przed tłumem na sali weselnej.

Na moich sesjach dążę do tego, aby Para Młoda dużo się uśmiechała,przytulała i całowała.Uważam,że właśnie to nadaje fotografii ślubnej subtelności,uroku i piękna.

 

 

 

 

8. Fotograf stara się przekazać materiał w zadbanej, eleganckiej formie.Nie przekazuje tylko nagranej płyty bez napisów.Traktuje to jako pamiątkę na całe życie.  

 

 

To tyle jeśli chodzi o wybór pomiędzy fotografem a "gościem weselnym".Myślę,że warto sobie przemyśleć takie aspekty, kiedy będziemy chcieli upamiętnić ważne chwile.

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

Roksana&Adrian

January 6, 2017

1/1
Please reload

Ostatnie posty

July 1, 2018

January 21, 2018

January 30, 2017

January 6, 2017

July 23, 2016

Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Podążaj za nami