top of page

Aparat,przycisk i pstryk-to nie wszystko

Witam serdecznie.

Dzisiaj napiszę wam jak ludzie często postrzegają pracę fotografa ślubnego.Być może wiele osób pomyśli, w tym przyszłe pary młode,że nie warto dużo płacić za zdjęcia ślubne.Przecież ten Pan czy ta Pani będzie sobie pstrykać kilka godzin, a chciałaby zarobić grube pieniądze.Pomyślą dalej,że lepiej jak zatrudnimy sobie wujka,ciocię,kuzyna lub kuzynkę na wesele,a ceremonię w kościele to już opłacimy.

Będzie taniej, a przecież też będzie pstrykać lustrzanką.No właśnie,chyba dobrze to ująłem-pstrykać:)

Otóż sprawa mojej pracy w trakcie Dnia Ślubu wygląda nieco inaczej.Postaram się w prosty sposób uargumentować dlaczego lepiej zatrudnić fotografa niż "gościa weselnego":

1.Doświadczony fotograf ma przygotowany plan działań w trakcie reportażu ślubnego.Pracuje od początku do końca.

2.Fotograf potrafi przewidzieć kolejność wydarzeń np.podczas ceremonii-obrączkowanie,wyście z kościoła itd.

3.Fotograf w pełnym znaczeniu tego słowa jest wyedukowany pod kątem fotografii ślubnej jako dziedziny fotografii.Czyta książki,czasopisma,uczestniczy w warsztatach,spotkaniach fotografów,ogląda filmy,reasumując-żyje w tym świecie.Poniżej przykład półeczki mojego regału:)

Fotografia ślubna Wrocław Grzegorz Musiał

4.Fotograf posiada właściwy sprzęt do wykonania fotografii ślubnej.Ile to razy spotykałem się z pytaniami znajomych czy takim aparatem zrobię ładne zdjęcia,a jaki zabrać obiektyw do kościoła i na salę weselną,a jak ustawić parametry?I co dalej-od takiej osoby otrzymujemy Pamiątkę na całe życie.

Co do sprzętu zwykle posiadam minimum 2 aparaty,minimum 2 lampy błyskowe,kilka kart pamięci,baterii i co bardzo ważne jasne obiektywy o wysokim stopniu otwarcia przysłony.Cóż, raczej nie spotykam gości weselnych z takim asortymentem.

5.Fotograf nie jest gościem weselnym.Podczas reportażu jestem wyłącznie skupiony na kadrach,nie tańczę i nie piję alkoholu.Jestem zaangażowany i skoncentrowany po to, aby mi nie umknęły ważne momenty dnia ślubu.

6.Szanujący się fotograf wykonuje zdjęcia w formacie RAW, a nie JPEG.A to znaczy,że potem jest jeszcze dużo pracy i wiele godzin przy profesjonalnej obróbce fotografii ślubnej.

Fotografia ślubna Wrocław Grzegorz Musiał

7.Zdjęcia plenerowe-dla mnie to świetna wizytówka upamiętnienia pięknej Pary Młodej.To one pokazują elegancję,różnorodność kolorów,miłość i skupienie się na sobie dwóch kochających się osób.Sesja plenerowa to idealny czas na to aby się wyluzować w ślubnym ubiorze.Wtedy małżeństwo się nie denerwuje jak ma to miejsce podczas ceremonii w kościele czy przed tłumem na sali weselnej.

Na moich sesjach dążę do tego, aby Para Młoda dużo się uśmiechała,przytulała i całowała.Uważam,że właśnie to nadaje fotografii ślubnej subtelności,uroku i piękna.

Fotografia ślubna Wrocław Grzegorz Musiał-Pałac w Pawłowicach

Fotografia ślubna Wrocław Grzegorz Musiał-Kasia i Maciej

Fotografia ślubna Wrocław Grzegorz Musiał-Kasia i Maciej

8. Fotograf stara się przekazać materiał w zadbanej, eleganckiej formie.Nie przekazuje tylko nagranej płyty bez napisów.Traktuje to jako pamiątkę na całe życie.

To tyle jeśli chodzi o wybór pomiędzy fotografem a "gościem weselnym".Myślę,że warto sobie przemyśleć takie aspekty, kiedy będziemy chcieli upamiętnić ważne chwile.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page